KATALOG - Barbie World of Fashion 1987


Barbie World of Fashion 1987

Barbie World of Fashion, czyli powrót do przeszłości w wersji papierowej. Pięknie ilustrowany, miniaturowy katalog firmy Mattel, opatrzony datą "1987". Mimo, iż z czasów dzieciństwa nie pamiętam z niego ani jednej lalki, nie byłam też posiadaczką żadnej z nich, to obecnie w mojej kolekcji są dwie blondwłose piękności przedstawione w tym folderze, a na kilka innych mam ogromną chrapkę. Barbie World of Fashion to kwintesencja tego okresu w dziejach Mattela, który tak uwielbiam. Elegancja, klasa i dbałość o detale. Lalki mają piękne włosy i malunek twarzy, ciekawe i realistyczne kreacje, świetne dodatki i akcesoria. Wszystko przedstawione na zdjęciach, które urzekają swą prostotą, a co najważniejsze pokazują Barbie takie, jakie są naprawdę. Współcześnie, gdy widzę zdjęcia promocyjne produktów Mattela, wiem że niestety będą bardzo odbiegały od tego, co finalnie znajdzie się na półkach sklepowych. Nie wiem czy katalog był dodatkiem do jakiejś konkretnej Superstarki, czy można go było nabyć osobno, gdyż mój trafił do mnie wraz z Magic Moves Barbie, od bardzo miłej sprzedającej. Dziś po tym, jak zrobiłam zdjęcia na bloga, bardzo dokładnie "analizowałyśmy" go z Córką, i tylko prześcigałyśmy się w pokazywaniu palcem, które lalki podobają nam się najbardziej i jakie z nich chciałybyśmy mieć. Może komuś też sprawi on tyle radości, więc zapraszam do oglądania!
8 komentarzy:

 1. Ależ chciałbym mieć jakikolwiek katalog Barbie ;-(
  Nigdy nie miałam żadnego nawet w rękach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałam jeden w dzieciństwie, ale gdzieś przepadł. Ten trafił w moje ręce przypadkiem, ale niezmiennie zachwyca!

   Usuń
 2. Taki katalog to w dzisiejszych czasach skarb.Oj!Przygarnęła bym niejedną pannę,która zaprezentowała tam swoje wdzięki.
  Zapraszam do mnie.
  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! Ten katalog prezentuje same kultowe pozycje w historii Mattela, żadną bym nie pogardziła ;)

   Usuń
 3. W tamtych czasach też był to skarb, przynajmniej w PL. Mały człowiek siedział i marzył o tej obfitości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety wtedy w większości przypadków na marzeniach się kończyło, a teraz przynajmniej niektóre z nich możemy spełnić.

   Usuń
 4. Lubię oglądać katalogi Mattela. Mikser i telefon chętnie bym u siebie widział ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi najbardziej podoba się to czerwone Ferrari. Za kółkiem siedzi chyba Super Hair Barbie. Kwintesencja lat osiemdziesiątych ;)

   Usuń