LEGENDA - Totally Hair Barbie

Totally Hair Barbie #1112

Totally Hair Barbie, czyli prawdziwa legenda wśród lalek firmy Matell. Wyprodukowana została w 1991 roku, a sprzedawana była z olbrzymim sukcesem w latach 1992 - 1995. Na całym świecie rozeszła się w zawrotnej liczbie 10 milionów egzemplarzy. Stając się tym samym najdłużej i najlepiej sprzedającą się Barbie w historii Mattela. Stanowiła ona niewątpliwie kwintesencję swoich czasów. Wielkie, natapirowane grzywki, długie i karbowane włosy, ostry, opalizujący makijaż, fikuśna biżuteria, ultra krótkie i multikolorowe sukienki. Tak pamiętam modę przełomu lat 80 i 90. I choć boom na Tottaly Hair Barbie mnie troszkę ominął, bo byłam już w wieku, w którym zainteresowanie lalkami powoli mijało (choć doskonale pamiętam reklamy z jej udziałem, które były do znudzenia puszczane na RTL), to gdy tylko wzięłam ją po raz pierwszy w dłonie, a było to jakieś 3 miesiące temu, poczułam jakbym przeniosła się w czasie i od razu zrozumiałam jej fenomen sprzed lat! Gdy patrzę na nią teraz, niezmiennie mnie zachwyca, ale każdy kto miał styczność z tą panną na pewno rozumie o czym mówię. Totally Hair Barbie jest po prostu zjawiskowa ♥ Poczynając od ozdób na czubku głowy, a na szpileczkach i końcówkach włosów kończąc. I mimo, iż lalka składa się z wielu faktur, kolorów i dodatków, nie potrafiłabym z niczego zrezygnować, bo razem tworzą one doskonałą całość.


Włosy lalki wykonane są z kanekalonu i mają dwie długości. Pierwsza to grzywka - bardzo gęsta i długa, co pozwala na jej dowolną stylizację. Może być zadziornie natapirowana, albo zaczesana do tyłu i utrwalona żelem. Drugą długość stanowi reszta włosów, sięgająca do samych stóp. Są one karbowane i bardzo lekkie, mimo iż jest ich dużo. Jedyną lalką z dłuższymi od Totally Hair włosami jest Jewel Hair Mermaid Barbie z 1995 roku, co jednak w żaden sposób nie umniejsza znaczenia bohaterki postu w historii firmy Mattel. Ponieważ blond "grzywa" to główny atut lalki, w pudełku obok różowego grzebyka można było znaleźć pełen asortyment akcesoriów do pielęgnacji i stylizacji włosów. Barbie była wyposażona w super mocno utrwalający żel (przy czym inne było jego opakowanie w serii Totally Hair, a inne u Ultra Hair Barbie/Withney/Ken), opaskę wykończoną białym kwiatkiem, sprężynkę wykonaną z tworzywa przypominającego sznurowadło, dwa tiulowe pompony oraz skręcaną wstążkę. Oczywiście wszystkie elementy w odcieniach różu i fioletu. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że moja Barbie przybyła z większością tych gadżetów, jak również z włosami w stanie de lux. Bez ubytków w ilości czy długości i z oryginalnymi karbami, niczym dopiero co wyciągniętymi z pudełka.

   

Buźka lalki to czysta słodycz. Duże, niebieskie oczy, ozdobione pięcioma dlugimi rzęsami u góry i trzema krótszymi u dołu oraz trójkolorowymi (modrak, fiolet/róż, błękit) cieniami do powiek, sięgającymi aż do samych brwi. Usta lalki wykończone są delikatną, pastelową pomadką, a policzki lekko przypruszone różem.

   

Uszy i prawą dłoń Barbie zdobią małe trójkąciki. Geometryczna biżuteria w kolorze krzykliwego różu, niewątpliwie nawiązuje odcieniem do szpileczek lalki oraz ozdób do włosów.

   

Strój Barbie ogranicza się do ultra krótkiej sukienki z długim rękawem i białych majteczek (musicie mi uwierzyć na słowo). Kolorowe zawijasy na mini dosłownie hipnotyzują i w mojej ocenie stanowią jeden z najbardziej charakterystycznych strojów Barbie w historii Mattela.

 

Oprócz Barbie na rynku pojawiła się cała ekipa Totally Hair w postaci Christie, Teresy i Kena. 


W Europie wypuszczono także Whitney oraz odpowiedniki Barbie i Kena znane pod nazwą Ultra Hair.


A na koniec mała ciekawostka znaleziona w Internecie - strony z katalogu Matella ze zdjęciami promocyjnymi serii Ultra Hair oraz opisem w języku finskim.

Źródło: https://www.flickr.com/


Źródło zdjęć: flicker.com, ebay.com, google.com

2 komentarze:

  1. Dodam, że trafił Ci się najpiękniejszy wariant tej lalki :) Z jakiego kraju produkcji pochodzi? Mimo, że ta seria była BARDZO popularna i z pewnością Mattel sprzedał miliony tych lalek, ja nigdy nie trafiłam na żadną. Jedyną jest Ultra Hair Whitney, ale ona mi się nie trafiła, na nią to ja musiałam intensywnie polować ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję bardzo! Kraj pochodzenia to Chiny, aż z ciekawości sprawdziłam w Internecie inne warianty tej lalki i znalazłam wersję z Malezji, o której nie miałam pojęcia i która wygląda, jak zupełnie inna Barbie! Mattel nie przestaje mnie zadziwiać, a historii ich lalek wciąga mnie przez to co raz bardziej ;) Ja na swoją Totally Hair trafiłam niedługo po tym, jak zapragnęłam ją mieć, a na niektóre modele poluję już kilka miesięcy i nic... taka przewrotność losu.

      Usuń